Mistrzostwa Europy Ju Jitsu 2018

Pierwszy weekend czerwca w Arenie Gliwice minął pod znakiem Ju Jijtsu. Wtedy bowiem miały miejsce Mistrzostwa Europy Ju Jitsu Gliwice 2018  (Ju-Jitsu European Championship 2018 Senior &Masters). Przez trzy dni (od 1. do 3. czerwca) przyglądaliśmy się zmaganiom zawodników.

Zawody zgromadziły liczne grono fanów tej japońskiej sztuki walki. Uczestnicy przychodzili z całymi rodzinami, a najmłodsi sportowcy mogli podziwiać swoich idoli z trybun. Nie zabrakło oklasków, dopingowania i licznych wzruszeń. Szczególnie byliśmy dumni podczas ceremonii wręczania medali – to biało-czerwoni zdobyli ich najwięcej! Polacy zajęli też drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej; zaraz po reprezentacji Francji.

Po raz pierwszy gościliśmy sportowców w nowym obiekcie. Europejskie zawody, zorganizowane na Małej Arenie, spotkały się z uznaniem nie tylko samych organizatorów, ale i zawodników i odwiedzających. Jak mówił Mateusz Pieczyński, Sekretarz Generalny Polskiego Związku Ju-Jitsu: Impreza była świetna pod każdym względem: organizacyjnie, ale i sportowo, ponieważ Polacy zebrali najwięcej medali. Obiekt spełnił nasze wszelkie oczekiwania, wszyscy byliśmy zachwyceni, a federacja uważa, że to miejsce z potencjałem na jeszcze większe imprezy.

Nic dziwnego. Bogato wyposażone i zaprojektowane z myślą o sportowcach zaplecze to niewątpliwie nasz atut. Do tego funkcjonalność i nowoczesność, którą docenili trenerzy i zawodnicy!

Wszystkim zawodnikom, a szczególnie medalistom gratulujemy!

Wyniki medalowe Reprezentacji Polski:

ZŁOTE MEDALE

Magda Giec – 49 kg fighting

Martyna Bierońska – 55 kg fighting

Sitko Justyna +70 kg Ne Waza

Sitko Justyna +70 kg Ne Waza

Robert Henek -77 kg Ne Waza

Bagiński Piotr -94 kg Ne Waza

Mitko Klaudia 72 kg Ne Waza

 

SREBRNE MEDALE 

Drużynowo reprezentacja polski

Martyna Bierońska -55kg Ne Waza

Sandra Pniak -62 kg Ne Waza

Maciej Polok -69 kg Ne Waza

Bańczyk Paweł -85 kg Ne Waza

 

BRĄZOWE MEDALE 

Ratajski Arnold +94 kg Fighting

Riss Rafał +94 kg Fighting

Marta Walotek -62kg Fighting

Maciej Kozak 85kg Ne Waza

Kamil Umiński +94kg Ne Waza

Magdalena Zaszczudłowicz +70kg Ne Waza

Sandra Szopa Ryszard Matuszczyk Duo show Mix

Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności, w której informujemy o celu używania przez nas plików cookies, ich rodzajach, sposobach ich wykorzystania i usuwania.
Jeśli klikniesz ZGODA – zgadzasz się na instalację plików cookies w Twoim urządzeniu.